Uczniowie z żabnieńskiej zerówki uczestniczyli w lekcji czytania w naszej bibliotece. Dzieci wysłuchały opowiadania Rafała Witka „Wyprawa na biegun”, zdobyły informacje na temat Antarktydy oraz pierwszego zdobywcy bieguna południowego – Roalda Amundsena.

Opowiadanie było krótkie, ale pojawiło się w nim wiele nowych i trudnych słów, które dzieci wspólnie wyjaśniały i starały się zapamiętać. Na Antarktydzie mieszkają pingwiny, więc i na naszych zajęciach nie mogło ich zabraknąć. Pingwinki powstały z rolek po papierze toaletowym i papieru kolorowego.

Lekcje czytania, to zajęcia, które odbywają się w naszej bibliotece przez cały rok szkolny. Zainteresowane grupy zorganizowane (przedszkole i młodsze klasy szkoły podstawowej) prosimy o kontakt z M-GBP w Żabnie oddział dla dzieci i młodzieży w celu ustalenia terminu i tematu zajęć.