Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie przypomina o trwającej akcji „Mała książka - wielki człowiek”.

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 3-6 lat, teraz również rocznik 2017, do bibliotek w Żabnie, Łęgu Tarnowskiem, Niecieczy, Niedomicach i Otfinowie po wyprawki i karty Małych Czytelników.

Projekt „Mała książka – wielki człowiek” ma na celu popularyzację czytania wśród najmłodszych oraz zachęcanie do korzystania z biblioteki jako miejsca przyjaznego dzieciom i oferującego wspaniałą literaturę.

Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem w całej gminie, a młodzi czytelnicy już od najmłodszych lat wyrabiają sobie nawyk korzystania z biblioteki i z radością pożyczają książki.

Podczas pierwszej wizyty w bibliotece dziecko otrzymuje specjalną wyprawkę, w skład której wchodzą: książeczka dla dzieci „Pierwsze czytanki dla...”, poradnik dla rodziców oraz Karta Małego Czytelnika, na której dziecko podczas każdej wizyty w bibliotece zbiera naklejkę.

Po uzyskaniu dziesięciu naklejek Młody Czytelnik zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania oraz otrzyma pamiątkową przypinkę.

W trwającej od września II edycji projektu w całej gminie rozdano już ponad 230 wyprawek, a niektórzy czytelnicy już odebrali swoje dyplomy.

Jeszcze raz zapraszamy po odbiór pakietów w Bibliotece w Żabnie i wszystkich filiach.

JSN Nuru is designed by JoomlaShine.com