Image W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie odbyło się pierwsze, organizacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Jego termin został wybrany nieprzypadkowo – zbiegł się z obchodami Światowego Dnia Książki.


Na zaproszenie biblioteki odpowiedziało trzynaście osób - miłośników literatury, pragnących poznawać twórczość nowych autorów i nowe gatunki literackie oraz dzielić się swoimi wrażeniami z przeczytanej lektury z innymi osobami.

Uczestnicy spotkania zapoznali się z ideą DKK, zasadami funkcjonowania Klubów oraz wybrali książkę na kolejne spotkanie.

Dyskusyjny Klub Książki w Żabnie serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych ciekawym spędzeniem czasu w miłej atmosferze na najbliższe spotkanie 28 maja 2009 r. o godzinie 19:00 do MGBP w Żabnie. Dyskusja dotyczyć będzie powieści Jacka Dehnela - „Lala”. Uczestnicy ustalili także częstotliwość spotkań: będzie to ostatni czwartek każdego miesiąca. Lista uczestników DKK, zgodnie z ideą programu jest otwarta. Każdy kto chciałby wziąć udział w dyskusji lub chwilowo być jej tylko biernym odbiorcą może przyjść na spotkanie.