Image Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie ma zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy malarstwa Alicji Klich i Stanisława Klicha.


„Każdy artysta w swoim dziele – malarz, fotograf, literat, autor –

nie przedstawia rzeczywistości, przedstawia siebie”

/W. Dederko/

 

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Alicji Klich i Stanisława Klicha. Otwarcie wystawy odbędzie się 22 stycznia 2010 roku (piątek) o godz. 17.00 w Galerii Gminnego Centrum Kultury w Żabnie. W programie przewidziano „ZIMOWY KONCERT” w wykonaniu uczniów Pani Ireny Juchniewicz-Miękiny.

 

Alicja Klich jest emerytowaną nauczycielką z Łęgu Tarnowskiego. Po pędzel sięgnęła cztery lata temu po zajęciach w ramach Akademii Umiejętności III Wieku. Ulubione techniki malarskie to olej i pastele, a ulubionym tematem są pejzaże i kwiaty. Jej obrazy były prezentowane w Wojniczu, Tarnowie, Radłowie i Bobrownikach Wielkich.

Stanisław Klich to mieszkaniec Bobrownik Wielkich, malarz, pejzażysta, rzeźbiarz. Malarstwem interesował się od wczesnego dzieciństwa. Ma na koncie wystawy indywidualne m.in. w Tarnowie, Wojniczu i Radłowie. Tematem jego prac są martwe natury, pejzaż i portrety.

 

Warto dodać, iż będzie to kolejna wystawa z cyklu „Pasje naszych czytelników”, prezentowana w żabnieńskiej bibliotece.