Image W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Klubowicze prowadzili dyskusję nad powieścią Fiony Neill „Sekretne życie mamuśki”.Autorka powieści jest felietonistką w „The Times Magazine”. Wcześniej pracowała w Ameryce Łacińskiej jako korespondentka zagraniczna. Powieść „Sekretne życie mamuśki” to jej debiut literacki.


 

Książka napisana dowcipnym, pełnym humoru językiem. Główną bohaterką jest Lucy Sweeney, wiecznie zabiegana matka, żona i gospodyni domowa. Jej życie ogranicza się do domowych obowiązków: prania, gotowania, sprzątania, opieki nad dziećmi. Monotonia sprawia, że bohaterka czuje się zmęczona i zagubiona. Dawno przestała widzieć w sobie atrakcyjną kobietę. Nadchodzi jednak moment, kiedy postanawia to zmienić, a ma to związek z Seksownym Udomowionym Tatusiem, ojcem jednego z kolegów jej syna.

 

Na kolejne spotkanie DKK serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych wymianą opinii o przeczytanej lekturze do M-GBP w Żabnie w ostatni czwartek października (28 X 2010 r.) na godz. 18:00. Tym razem dyskusja dotyczyć będzie powieści Carlosa Ruiza Zafóna „Cień wiatru”.