Image W Filii Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Bobrownikach Wielkich odbyło się spotkanie z Barbarą Kosmowską – poetką, pisarką dla dorosłych, dzieci i młodzieży, autorką słuchowisk dla dzieci i młodzieży, literaturoznawcą, wykładowcą w Akademii Pomorskiej w Słupsku na wydziale Filologiczno-Historycznym.


Barbara Kosmowską jest autorką powieści dla dorosłych: „Głodna Kotka”, „Teren prywatny”, „Gobelin”, „Hermańce”, dla młodzieży: „Buba”, „Buba sezon ogórkowy”, „Pozłacana rybka”, „Puszka”, „Samotni .pl”, laureatką wielu prestiżowych nagród z dziedziny literatury. To bardzo miłe przeżycie móc gościć i osobiście poznać pisarkę, o czym mogli się przekonać uczestnicy spotkania, a także dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o kulisach pracy pisarki, poznać jej twórczość, samą pisarkę, która również opowiedziała o swoim życiu, rodzinie, pracy i swoim rodzinnym mieście – Bytowie gdzie mieszka. Przekazała młodym czytelnikom wiele mądrych i cennych rad dotyczących nie tylko korzyści jakie daje czytanie książek, ale również życia w ogóle, bo nie zawsze jest tak jak nam się wydaje i wszystko jesteśmy w stanie przezwyciężyć mając nawet naście lat.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy  VI Szkoły Podstawowej w Bobrownikach Wielkich z panią Barbarą Kotapką oraz członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki. Gościem spotkania była również pani Maria Kaczmarczyk – radna Rady Miejskiej w Żabnie.

Na zakończenie spotkania szczęśliwi posiadacze książek otrzymali wpis z dedykacją od autorki. Dziękując pani Kosmowskiej  za spotkanie zaproszono Ją na następne, być może w niedalekiej przyszłości, a wszystkich zainteresowanych twórczością pani Barbary Kosmowskiej, biblioteka zaprasza do wypożyczania Jej książek, które znajdują się  zbiorach biblioteki. Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską odbyło się w ramach działalności Dyskusyjnego Klubu Książki, który działa przy Bibliotece w Bobrownikach Wielkich od 2009 roku i współpracy Instytutu Książki  oraz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.