Image W Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie odbyło się kolejne spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Klubowicze dyskutowali na temat książkipt. „Krzysio Raper i szalony komputer”.


 

„Krzysio Raper i szalony komputer” to przesympatyczna książka nie tylko dla dzieci, lecz dla wszystkich bez względu na wiek. Jest to opowiadanie, którego szybko się nie zapomina. Historia ma kilku bohaterów – tytułowego Krzysia, jego przyjaciółkę Julcię, ciotkę Wandę, sąsiada – pana Górskiego i nastoletniego idola młodzieży Kubę Płotka.

 Tytułowy Krzysio od momentu, gdy dostał komputer rzadko wychodzi z pokoju, zapomina o przyjaciółce, ciotce, można powiedzieć o całym świecie. Teraz istnieją tylko gry komputerowe, to co widzi w nich przenosi w świat rzeczywisty.

Historia dziewięcioletniego Krzysia w zabawny sposób przedstawia uzależnienie od wirtualnego świata. Książka z humorem pokazuje jak wszyscy ulegamy komputerowemu szaleństwu i co możemy stracić gdy zbytnio nami zawładnie.

Klubowicze, po przeczytaniu książki „Krzysio Raper i szalony komputer” stwierdzili, że jest to świetna, trzymająca w napięciu opowieść. Zabawna, szybka historia zainteresuje każdego czytelnika. Napisana prostym językiem.  Naddaje się dla dzieci w wieku 9-10 lat, ale również dla starszych.

 

Na kolejnym spotkaniu 28 września 2011 roku będzie omawiana książka Ireny Landau pt. „Witaj córeczko”. Oddział dla dzieci i młodzieży serdecznie zaprasza młodych czytelników do dyskusji.