Image 30 listopada w andrzejkowe popołudnie odbyło się w bibliotece w Łęgu Tarnowskim spotkanie młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, w czasie którego rozmawiano o książce Małgorzaty Musierowicz pt. „Sprężyna”.


  „Sprężyna” to kolejny tom słynnego cyklu  „Jeżycjada”  Małgorzaty Musierowicz,  w którym przedstawione są losy rodziny Borejków. Akcja „Sprężyny” rozgrywa się w ciągu kilku czerwcowych dni 2008 roku w Poznaniu i okolicznych miejscowościach. Tytułowa sprężyna to Łusia – córka Idy, która chce być sprężyną wydarzeń w swojej rodzinie. Jest przemądrzałą uczennicą klas początkowych, która absorbuje swoimi problemami całą rodzinę Borejków opowiadając z wielkim zaangażowaniem o swoim autorytecie, którym jest „Nasz Pan Polonista” – Adam Fidelis. W „Sprężynie” pojawia się również wątek miłości Laury do urokliwego młodzieńca z przedsiębiorstwa ogrodniczego „Daglezja” oraz dramatyczne wydarzenie, jakim jest samochodowy wypadek Gabrysi, a kuzyn Łusi -  Ignaś zaimponuje całej rodzinie bohaterskim zachowaniem.

Kolejne spotkanie DKK dla młodzieży odbędzie się 21 grudnia o godz. 16:00 w bibliotece w Łęgu Tarnowskim. Tym razem pretekstem do rozmowy będzie książka  pt. „Puszka”  Barbary Kosmowskiej.