Image Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie Filia w Łęgu Tarnowskim została zakwalifikowana i bierze udział w programie  „Prosto i przystępnie o domowych finansach –spotkania w bibliotekach”. Program prowadzony jest przez Fundację Wspomagania Wsi w ramach Programu Rozwoju Bibliotek i finansowany ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.


Polega on na wzbogaceniu oferty bibliotek o usługi łatwego dostępu do wiedzy i informacji na temat zarządzania domowymi finansami oraz o działania edukacyjne w tej dziedzinie wiedzy.  Biblioteki biorące udział w projekcie  zostaną wyposażone w pakiet edukacyjny mający wersję papierową i elektroniczną, a składający się z: publikacji, poradników, filmów z wykładów i rozmów oraz innych materiałów. Wersja elektroniczna będzie dostępna za pośrednictwem strony internetowej, natomiast biblioteka stworzy miejsce, w którym znajdą się zasoby papierowe. Celem projektu, który będzie realizowany w bibliotece w Łęgu Tarnowskim jest szeroko rozumiana  edukacja finansowa, która oznacza   działania na rzecz poprawy warunków, w jakich żyją tysiące rodzin w Polsce. Wspomniane działanie to między innymi:

- szerzenie wiedzy finansowej, rozwijanie umiejętności zarządzania domowym budżetem

 

- przekazywanie umiejętności wyboru odpowiednich usług finansowych

 

- uświadamianie, dlaczego warto oszczędzać i planować swoje finanse

 

Projekt, w wyniku którego poznamy tajniki mądrego gospodarowania budżetem domowym, rozpocznie się już w styczniu 2013 r. i potrwa do czerwca 2013 r. W ramach projektu zostaną zorganizowane 4 dwugodzinne otwarte spotkania dla mieszkańców Łęgu Tarnowskiego i gminy Żabno.  Spotkania poprowadzi specjalista z zakresu edukacji finansowej  z Fundacji Wspierania Wsi pani Agata  Wszołek.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w programie, o szczegóły proszę pytać w Bibliotece w Łęgu Tarnowskim lub pod nr tel. 14 657 50 33.