Image Na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki , które odbyło się 21 grudnia , dziewczęta z klubu rozmawiały o książce Barbary Kosmowskiej pt. „Puszka”. Była to już trzecia książka tej autorki o której dyskutowano na spotkaniach, wcześniej były to : „Buba” i „Pozłacana rybka”. Klubowiczki  nie tylko znały już wcześniej twórczość pisarki, ale poznały Barbarę Kosmowską osobiście uczestnicząc w spotkaniu autorskim z pisarką, które odbyło się  13 kwietnia 2011 r. w ówczesnej filii w Bobrownikach Wielkich.  

                                                                                               

 

                                                                                                                                

 

 „Puszka” to opowieść o zwykłej nastolatce, która naprawdę nazywa się Józefina, a Puszka, Pusia to jej przezwisko. Mieszka razem z mamą w jednej z warszawskich kamienica którą ma bardzo dobry kontakt. Nie pamięta dobrze swojego ojca, który wyjechał do pracy za granicę, zostawiając rodzinę dla innej kobiety, a potem zginął w wypadku samochodowym. Nie zna też rodziny ze strony taty.  Przyjaźni się z Klarą, która okazuje się  fałszywą i egoistyczną dziewczyną. Najważniejszym jednak wydarzeniem w życiu Puszki jest wyjazd na rok do Słupska, do nieznanej jej babci Anny Józefiny, ponieważ jej mama dostaje propozycję  pracy w Japonii. Przez rok pobytu w Słupsku poznaję bliżej swoją babcię, nowych przyjaciół, rodzinne tajemnice, weryfikuje warszawskie przyjaźnie i zakochuje się w Michale.  Musi też odpowiedzieć sobie na wiele pytań, których, poza własnym sumieniem, nikt jej nie zada.

Następne spotkanie zaplanowano 25 stycznia 2013 r. o godz. 16.00. Tematem rozmów będzie książka Agnieszki Tyszki pt. „Czego uszy nie widzą”.