Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie w ramach działalności Świetlicy Jesienne Klimaty serdecznie zaprasza seniorów na warsztaty decoupage. Decoupage to technika ozdabiania przedmiotów polegająca na przyklejaniu na nie papierowych serwetek, zdobionego papieru ryżowego lub obrazków z różnych innych materiałów.

 

Decoupage klasyczny polega na naklejaniu wzoru i pokryciu go wieloma warstwami lakieru tak, aby wtopił się całkowicie i nie był wyczuwalny przy dotknięciu. W zamyśle ma on wyglądać jak namalowany.
Pierwsze spotkanie odbędzie się 6 marca 2013 r. o godz. 17.00. Zajęcia poprowadzi Barbara Kotapka. Zgłoszenia przyjmowane są w bibliotece lub telefonicznie pod nr tel. 14 645 69 31, ilość miejsc jest ograniczona, a udział w zajęciach bezpłatny.
Obecnie w ramach Świetlicy odbywa się kurs komputerowy dla osób starszych, natomiast w kolejnych miesiącach biblioteka planuje również warsztaty z rękodzieła artystycznego, garncarstwa oraz  malarstwa. Serdecznie zapraszamy do udziału.
Działalność Świetlicy Jesienne Klimaty realizowany jest dzięki dofinansowaniu, jakie biblioteka w Żabnie otrzymała w Konkursie Grantowym „Aktywna Biblioteka” Programu Rozwoju Bibliotek.
 
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego realizuje Program Rozwoju Bibliotek, który ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Billa i Melindy Gates oraz Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności.