Trwają zajęcia wakacyjne w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie pod hasłem „Książka, uśmiech i słońce na wakacyjne miesiące”.
 
 
 
 
 
 

Ostatnio zostało zorganizowane spotkanie z cyklu „Milion przygód z książką”. Jest to akcja zainicjowana przez Fundację LOTTO Milion Marzeń, realizowana wspólnie ze Stowarzyszeniem Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL oraz Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Biblioteka w Żabnie, jako jedna ze stu bibliotek w kraju została zakwalifikowana do udziału w akcji.
 
W czasie spotkania grupa dzieci brała udział w zajęciach w formie dramy na podstawie baśni braci Grimm „Jaś i Małgosia”. Uczestnicy przygotowali sceny „Magia lasu”. Losowali obrazki przedstawiające rośliny, zwierzęta lasu, a także główne postacie baśni: Jasia
i Małgosię. Następnie wcielili się w role wylosowanych obrazków. Z kolorowych tkanin utworzono najprostsze kostiumy i dekoracje np. drzewa to dzieci trzymające w rękach zielony materiał, a jeziorko to niebieska tkanina położona na podłodze.
 
Po zakończeniu przedstawienia dzieci brały udział w ćwiczeniach. Tworzyły, a po przećwiczeniu prezentowały obrazy zdarzeń opowiadające historię Jasia i Małgosi.
Kolejne ćwiczenie „ Jak zachowałbyś się, gdyby…” to powrót do współczesności. Bibliotekarki zadawały dzieciom pytania: Czy w prawdziwym świecie podobne zachowania również mogą być niebezpieczne? Czy wiemy, jak się zachować w sytuacjach, które mogą nieść ze sobą zagrożenie? Uczestnicy spotkania chętnie odpowiadali na pytania. Wiedzieli, jak zachować się gdy zaczepi nieznajomy i częstuje cukierkami lub prosi o pokazanie drogi. Nagrodą dla dzieci za udział we wspólnej zabawie był słodki poczęstunek.  
 
Biblioteka w Żabnie uczestnicząc w akcji „Milion przygód z książką” otrzymała 50 egzemplarzy książek dla dzieci. 

 

 
FOTOREPORTAŻ

 
Zdjęcia, które zostały wybrane do konkursu na najciekawszy fotoreportaż ze spotkania przeprowadzonego w ramach akcji "Milion przygód z książką". Zajęcia w/g scenariusza "Jaś i Małgosia".