Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke, pisarzem, autorem scenariuszy i dziennikarzem.

 

 

  


25 października godz. 8:00 – Filia w Niedomicach

25 października godz. 10:00 – Filia w Niecieczy

25 października godz. 12:00 – Filia w Otfinowie

 


 

Grzegorz Kasdepke – pisarz dla dzieci i młodzieży, autor scenariuszy i dziennikarz. Ukończył studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Był wieloletnim redaktorem naczelnym magazynu dla dzieci „Świerszczyk”. Współpracuje z takimi wydawnictwami jak Literatura i Nasza Księgarnia.

Autor wielu cieszących się powodzeniem książek dla dzieci, którymi są m. in. „Kacperiada” „Co to znaczy…” „Kuba i Buba”, „Bon czy ton”, „Słodki rok Kuby i Buby”, „Dziwne przypadki bajkopisarza”, „Przyjaciele”, „Niesforny alfabet”, „Z piaskownicy w świat”, „Detektyw Pozytywka”, „Nowe kłopoty detektywa Pozytywki” i inne.

Jest autorem scenariuszy programów oraz seriali telewizyjnych dla najmłodszych: „Ciuchci”, „Podwieczorka u Mini i Maksa”, „Budzika”, a także przez cztery lata telenoweli „Klan”.

To również laureat wielu nagród. Wśród nich jest Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Kacperiada – opowiadania dla łobuzów i nie tylko”.

Spotkanie jest zorganizowane we współpracy z Instytutem Książki w Krakowie.