W niedzielne popołudnie w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie odbyło się spotkanie autorskie z Adamem Tomczykiem oraz promocja jego najnowszej książki „Przed świtem”. Licznie zgromadzeni goście mieli możliwość posłuchania fragmentów opowiadań w wykonaniu samego autora oraz pani Katarzyny Węgrzyn, korektora i redaktora książki.

 

 

 


Podczas spotkania autor odpowiadał na pytania zadawane mu przez słuchaczy, zwierzał się ze swoich inspiracji, zdradził też jaką literaturę sam czyta. Wymienił tu przede wszystkim polskich pisarzy - Jerzego Pilcha, Eustachego Rylskiego, Wiesława Myśliwskiego, wśród obcojęzycznych wzorców pana Adama znaleźli się Erich Maria Remarque i powieść „Na zachodzie bez zmian” oraz Mario Vargas Llosa i jego „Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki”.

Pasją pana Adama jest nie tylko pisarstwo. Jest nią również rzeźbiarstwo. Dlatego też uczestnikom spotkania towarzyszyły wykonane przez niego rzeźby – świątki, chłopi przy pracy oraz jak je nazywa sam autor różnorakie „gęby”.


Jednak tego dnia można było podziwiać nie tylko dzieła samego autora, spotkaniu towarzyszyła również ekspozycja prac Karoliny Jabłońskiej – autorki ilustracji do książki „Przed świtem”.


Po spotkaniu tradycyjnie można było nabyć książkę oraz zdobyć autograf wraz z dedykacją od autora.
Tych, którzy nie mogli przybyć na spotkanie autorskie a chcieliby zapoznać się z twórczością pana Adama Tomczyka serdecznie zapraszamy do Biblioteki, gdzie dostępne są wszystkie jego publikacje.