15 grudnia o godz. 16.oo w Bibliotece w Łęgu Tarnowskim odbył się wernisaż wystawy rękodzieła artystycznego „Pasja tworzenia” mieszkanki Łęgu Tarnowskiego Barbary Lichorobiec.

 

  

 


Jest to pierwsza wystawa jej prac w łęgowskiej bibliotece , na której prezentowane są obrazy, ozdoby, bombki , stroiki , kartki okolicznościowe, biżuteria , które tworzy i ozdabia według własnych pomysłów, są to przedmioty użytkowe ozdobione techniką decoupage dzięki czemu zyskują nowe życie stając się ozdobami, o czym mogli przekonać się licznie przybyli na wernisaż goście.

Wernisaż uświetnił koncertu zespołu muzycznego Meritum z Łęgu Tarnowskiego w składzie: Piotr Sasak i Wojciech Sasak. Specjalnie dla przybyłych na wernisaż gości dwie piosenki zaśpiewała bohaterka wieczoru - Barbara Lichorobiec.
Barbara Lichorobiec z wykształcenia pedagog, z zamiłowania i pasji plastyk, od kilku lat zajmuje się rękodziełem, z którym związała swoje zawodowe życie. Swoje artystyczne pasje realizuje również dzieląc się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi, poprzez prowadzenie licznych warsztatów dla dzieci i dorosłych. Jest członkiem Stowarzyszenia Przyjaciół Łęgu Tarnowskiego i Koła Gospodyń Wiejskich „U Marysi”. Prowadzi kółko plastyczne dla dzieci z Łęgu Tarnowskiego, które działa przy Stowarzyszeniu . A uzdolnienia wokalne realizuje jako chórzystka w chórze działającym przy Parafii Matki Bożej Różańcowej w Łęgu Tarnowskim Zamościu oraz prowadząc zespół ludowy Łęgowianie.
Wystawa „Pasja tworzenia” będzie prezentowana w bibliotece do końca stycznia 2014 r. w godzinach od 9.00 do 17.00. Serdecznie zapraszamy.