W podróż w magiczne zakątki Kaukazu zabrał mieszkańców Żabna, użytkowników żabnieńskiej biblioteki Marcin Meller współautor książki „Gaumardżos! Opowieści z Gruzji”.

 

 

  


Ukazał Gruzję jako kraj pełen smaków, zapachów, wyjątkowej muzyki, iście bajkowych krajobrazów, niezwykłych i życzliwych ludzi, niezliczonych anegdot towarzyskich. Marcin Meller opowiadał jak podróżował wspólnie z żoną Anną Dziewit – Meller (współautorką książki) od gór po morskie wybrzeża, biesiadował podczas tradycyjnych uczt, rozmawiał z Gruzinami o radościach i kłopotach...

 „Gaumardżos!” jest o „radości życia i sztuce świętowania”, ale mnóstwo w niej gruzińskiej współczesności i historii, naznaczonej m.in. okrutną wojną na Kaukazie. Tym, którzy nie mogli wziąć udziału w spotkaniu polecamy „Gaumardzos!”.

Podczas spotkania w Bibliotece padały różne pytania dotyczące samej książki, zawodu dziennikarza, uczuć towarzyszących reporterowi wojennemu. Autor z właściwym sobie dowcipem i humorem wspominał różne sytuacje skrajne, wręcz surrealistyczne, czasem na granicy rozpaczy i śmiechu.
Marcin Meller - historyk z wykształcenia, dziennikarz, felietonista „Newsweeka”, prowadzący „Drugie Śniadanie Mistrzów” w TVN 24 oraz „Dzień dobry TVN”, z zamiłowania podróżnik był gościem Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabnie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki realizowanego we współpracy z Instytutem Książki. Po zakończeniu spotkania można byłoby porozmawiać z autorem, zakupić książkę po promocyjnej cenie i otrzymać autograf autora.