Gminne Centrum Kultury i Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie zapraszają 6 września (sobota) o godz. 11.00 na żabnieński Rynek – obok fontanny. Odbędzie się tam Trzecie Narodowe Czytanie, na którym będziemy mieli okazję posłuchać „Potopu” (we fragmentach) Henryka Sienkiewicza.

 

  


Narodowe Czytanie to zainicjowana w 2012 roku przez prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane narodowym, aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

W powieściach tworzących „Trylogię” pierwszy polski noblista w wyjątkowy sposób połączył głęboki patriotyzm z fascynującą przygodą, a nierzadko komizmem i humorem. „Trylogia” to obraz Polski różnorodnej i wielokulturowej, to wyraz naszych narodowych tęsknot i marzeń, kronika naszych militarnych oraz duchowych zwycięstw.

Zapraszamy do wspólnego czytania i/lub słuchania tej fascynującej powieści.
W razie niekorzystnych warunków atmosferycznych Narodowe Czytanie odbędzie się w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie ul. Jagiełły 16.