mgbpwzlogominiDnia 7 października (wtorek) o godz. 10:00 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie odbędą się eliminacje powiatowe VII Międzypowiatowego Turnieju Sztuki Recytatorskiej „POSZUKIWANIA” 2014.

  

  


Organizatorami turnieju są: Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie dla powiatu tarnowskiego, Dąbrowski Dom Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej, Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu.

W całości przedsięwzięcia uczestniczą dzieci i młodzież powiatów: tarnowskiego, dąbrowskiego i brzeskiego. Turniej, rozbudzając poczucie estetyki, ma na celu przygotowanie do aktywnego uczestnictwa w kulturze, popularyzację literatury poprzez piękno słowa mówionego. Pozwala na realizację marzeń artystycznych dzieci i młodzieży, pomagając w odkrywaniu – poszukiwaniu ich zdolności i wrażliwości na otaczający świat i ludzi.
Zwycięzcy turnieju otrzymają nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy oraz wezmą udział w finale międzypowiatowym w Brzesku. Patronat nad turniejem objął burmistrz Żabna – Stanisław Kusior oraz starosta tarnowski Roman Łucarz.
Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w „Poszukiwaniach”, zgłoszenia można nadsyłać na adres organizatora jeszcze do 30 września.

 

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIA