Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie już po raz drugi włączyła się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundusze zebrane podczas 23. Finału Orkiestry zostaną przeznaczone na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godną opiekę medyczną seniorów.

 

  

 


 

Pracownicy M-GBP pomagali organizatorowi akcji na terenie gminy Żabno – Gminnemu Centrum Kultury zarówno w jej organizacji, jak i podczas finału. Bibliotekarki obsługiwały kącik kawowy, pomagały prowadzić licytację, jak również brały udział w liczeniu pieniędzy. W tym roku podczas licytacji przedmiotów przekazanych przez firmy, instytucje i osoby prywatne udało się zebrać 4056,80 zł.

Podczas finału w GCK zagrali: Jazz Banda z Radłowa i Przystanek Mrówkowiec z Tarnowa. Na scenie zaprezentowali się także znani w naszej gminie z udziału w licznych konkursach i wysokich lokat - soliści: Kornelia Kłosowska, Mikołaj Lech i Weronika Woźny. Gościnnie w trakcie Orkiestry wystąpił też Wojciech Jackowiec z Zawady.

W niedzielę, 11 stycznia, o godz. 20, nad miastem Żabno pojawiły się fajerwerki. Było to oczywiście "Światełko do nieba", które obwieściło koniec 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.