Powieść „Język Trolli” Małgorzaty Musierowicz dostarczyła młodym klubowiczom na styczniowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w Bibliotece Publicznej w Niedomicach możliwość wyrażenia opinii o książce.

 

  


Opowiada ona o przeżyciach i przygodach dziewięcioletniego chłopca Józinka syna Idy Borejkówny, który jak na swój młody wiek wykazuje się inteligencją i trzeźwością umysłu. Powieść jest wielowątkowa z dużą dawką humoru. Najbardziej fascynującą postacią w powieści jest dziewczynka , która zmaga się z ciężką chorobą a mimo to potrafi odnaleźć radość życia i jeszcze zarażać nią innych.

W tej powieści zaskakuje sam tytuł, który bynajmniej nic nie ma wspólnego ze skandynawskim trollem, stworem z wierzeń skandynawskich, lecz dotyczy nazwiska dziewczynki, które jak na ironię ze względu na jej aparycję idealnie do niej pasuje.

Klubowiczom spodobało się w powieści to, w jaki sposób ukazano konflikt Józinka z Ignacym Grzegorkiem oraz przyjaźń z Trollą. Zgodnie orzekli, że powieść napisana jest równie dobrze jak pozostałe części cyklu Jeżycjady. Ubolewali tylko nad smutnym zakończeniem powieści, w którym Trolla musiała wyjechać z powodu choroby.


Następne spotkanie DKK w Niedomicach odbędzie się 27 lutego 2015 r.  CHĘTNYCH ZAPRASZAMY!!!