Pod takim hasłem odbyły się zajęcia w czasie ferii zimowych zorganizowane przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminne Centrum Kultury w Żabnie. Zabawy, śpiewy, tańce, rysowanie, czytanie bajek, pieczenie ciastek oraz spotkanie z policjantem i wiele innych ciekawych zajęć wydarzyło się w naszej placówce.

 
Ci, którzy zainteresowani są plastyką mogli malować bajkową postać żółwika Franklina i jego przyjaciół, wykonać akwarium i rybki z papieru oraz zakładkę do książki. Inne dzieci, które uwielbiają muzykę tańczyły, śpiewały znane im piosenki oraz poznawały instrumenty muzyczne. Natomiast wszyscy uczestniczący w zajęciach feryjnych przyszli na zajęcia kulinarne, ponieważ w tym dniu zaplanowane było pieczenie amoniaczków. Ubrane w fartuszki dzieci z pomocą kucharki wycinały różne formy ciasteczek, następnie smarowały białkiem i cukrem. A później zostało tylko czekanie na upieczenie się amoniaczków. W tym czasie gdy piekły się ciasteczka dzieciaczki dekorowały herbatniki z nutellą. Również spotkanie z policjantem cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Dzieci dowiedziały się na czym polega praca w policji. Zobaczyły czapkę policyjną i kamizelkę odblaskową, kajdanki, pałkę gumową, latarkę patrolową, lizaka do zatrzymywania kierowców oraz legitymację służbową. Policjant opowiadał maluchom o bezpieczeństwie na drodze, pokazywał niektóre znaki drogowe, a także rozdał kolorowankę, aby wymalować narysowane na niej znaki. Kto prawidłowo wykonał zadanie otrzymał dyplom oraz słodycze. Dzieci mogły też uczestniczyć w zajęciach ruchowych, grać w piłkę, w kręgle, ping ponga oraz zabawach z chustą Klanza.

Na każdych zajęciach było spotkanie z Franklinem oraz czytanie bajeczek o przygodach Franklina i jego przyjaciół.