W Żabnieńskiej Bibliotece odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Całe Żabno czyta dzieciom”. Na głośne czytanie zaproszone zostały przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Żabnie. Honorowym gościem był Ryszard Pochroń właściciel Zakładu Remontowo- Budowlanego „Tynk-Pol”, mieszkaniec i sołtys Fiuku.

 

  


Pan Ryszard Pochroń przeczytał dzieciom bajeczkę pt. „Miś Bodo na placu budowy”. Maluchy uważnie słuchały, a później dyskutowały na temat przeczytanej lektury. Dowiedziały się, jak powstają domy, jak pracują murarze, dekarze, cieśle, a także jakie urządzenia i potężne maszyny pomagają robotnikom podczas budowy. Następnie gość spotkania opowiedział o swojej pracy budowlańca, którą rozpoczął 15 lat temu.

Założył wtedy firmę, która zajmuje się remontem budynków, a także budową nowych domów i instytucji. Największą inwestycją jaką wykonał ze swoimi pracownikami była budowa stacji paliw wraz z restauracją i hotelem.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały zakładki do książek i obiecały, że będą czytać wraz z rodzicami dwadzieścia minut codziennie.
„Całe Żabno czyta dzieciom” to spotkania cykliczne, które organizowane są dla przedszkolaków co miesiąc.