XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w tym roku przypada w dniach 8-15 maja. Z tej okazji M-GBP w Żabnie przygotowała wiele ciekawych propozycji dla swoich użytkowników. Jedną z nich był spektakl teatralny dla najmłodszych czytelników pt. „Jak Janek i Marianek szczęścia szukali”.

 

 

Jest to bajka muzyczna Agnieszki Feill i Artura Żalskiego. Bracia Janek i Marianek przeżywają ciekawą przygodę, podczas sobótkowej nocy wybierają się do lasu w poszukiwaniu kwiatu paproci. Jak głosi legenda, kwiat kwitnie w tę jedną noc w roku, a ten kto go znajdzie będzie bardzo szczęśliwy.

Nie jest to łatwe, a szukanie szczęścia nie na tym polega. W role aktorów wcielili się młodzi czytelnicy i jednocześnie członkowie teatru „Moliki” działającego przy Bibliotece. Główną rolę zagrały Patrycja Gierczyńska i Olga Mikowska. Babcię Janka i Marianka - Hanna Białas, kataryniarza - Sebastian Zając. W rolę zwierząt, które spotkały w lesie dzieci wcieliły się Milena Mikowska, Martyna Szulecka, Wiktoria Zając, Paulina Czarna, Natalia Stryczek i Zuzanna Dziura. Narratorem była Paulina Grabka.

Spektakl obejrzały przedszkolaki z Żabna oraz uczniowie kl. 0 i I Szkoły Podstawowej w Żabnie, łącznie ok. 180 dzieci.