Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabnie, w której można obejrzeć wystawę prezentującą przedmioty pozostawione w książkach przez naszych czytelników.

Na ekspozycję składają się m.in. kartki okolicznościowe, obrazki religijne, kalendarzyki, zdjęcia, kupony Lotto, rachunki i metki, a także rozmaite rzeczy osobiste, jak wyniki badań lekarskich, chusteczki higieniczne, wniosek urlopowy czy notatki. Są to skarby zbierane przez bibliotekarzy od kilku miesięcy.

Zapraszamy do zapoznania się z interesującymi pomysłami na zakładki, którymi zaznaczane są strony lektur i ich oryginalnymi formami. Rzeczy te mówią wiele o samym czytelniku oraz ukazują dużą kreatywność osób czytających książki w poszukiwaniu zamienników tradycyjnych zakładek.