Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek: 27 maja godz. 9.00 Oddział dla Dzieci i Młodzieży w Żabnie i 27 maja godz. 11.00 Filia w Łęgu Tarnowskim.

 

 


Agnieszka Frączek z wykształcenia jest germanistką i leksykografem, z zamiłowania – autorką wierszy i opowiadań dla najmłodszych. Pracuje na Uniwersytecie Warszawskim jako adiunkt językoznawca. Wielką frajdę sprawia jej zabawa językiem – zwłaszcza w twórczości dla dzieci. Wydała m.in. „Rymowane dranie, czyli wiersze trudne niesłychanie”, „Trzeszczyki czyli trzeszczące wierszyki”, „Zielono mi!”, „Muł mądrala i innych wierszy co niemiara”, „Złap byka za rogi”

Jest laureatką Nagrody Edukacja 2008, wyróżnienia Duży Dong, przyznawanego przez Polską Sekcję IBBY oraz nagrody im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz.

Spotkanie z Agnieszką Frączek jest realizowane w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki działających w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży żabnieńskiej biblioteki oraz filii w Łęgu Tarnowskim.