Tegoroczne wakacje w filii bibliotecznej w Niedomicach upłynęły najmłodszym czytelnikom pod hasłem: ”Kto kocha zwierzęta, ten o nich zawsze pamięta”. 

 

 

 

Podczas zajęć literacko-plastycznych związanych z hasłem odbyło się głośne czytanie niezwykłych psich historii autorstwa Renaty Piątkowskiej. Te poruszające opowiadania zawarte w książce pt. "Najwierniejsi przyjaciele" stały się inspiracją do wykonania ilustracji ulubionego zwierzaka. Pracom przyświecało motto: ”Nie ma na świecie przyjaźni, która trwałaby wiecznie, jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies”.

Dzieci chętnie rozwiązywały rebusy, zagadki dotyczące świata zwierząt. Zapoznały się także z literaturą dostępną na półkach biblioteki dotyczącą ich hodowli i pielęgnacji. Okazało się także, iż wielu uczestników wakacyjnych spotkań w bibliotece jest szczęśliwym posiadaczem zwierzaka, wśród których nie zabrakło chomika, królika, szczura, psa, kota czy kanarka. Czytelnicy chętnie też dzielili się między sobą posiadaną wiedzą z zakresu pielęgnacji swojego pupila.

Uśmiechnięte buzie najmłodszych czytelników stanowiły najlepszy dowód na to, iż zajęcia wakacyjne zorganizowane w bibliotece przypadły wszystkim do gustu i pozwoliły na zabawę w miłej atmosferze.