certyfikat mgbp miniMiejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie otrzymała zaszczytny tytuł „Miejsca przyjaznego maluchom”. Uroczyste wręczenie certyfikatu odbyło się 28 listopada w Pauza in Garden w Krakowie.

 

 

 

W tym roku odbyła się już X edycja akcji, której organizatorami są: Agencja PR Inspiration, Gazeta Wyborcza oraz portal Wrota Małopolski. Wyróżniono 133 instytucje w samym Krakowie i 49 w Małopolsce. Są wśród nich muzea, teatry, kina, biblioteki, urzędy, kluby dla dzieci, domy kultury, przychodnie, gabinety dentystyczne, restauracje, kawiarnie. Wszystkie te miejsca, oprócz kryterium podstawowego, jakim jest przygotowanie podstawowych rzeczy potrzebnych dziecku, które wraz z rodzicami wychodzi do miasta (przewijak, kącik zabaw), musiały wyróżnić się ciekawą ofertą zajęć i przyjazną atmosferą.

W naszej bibliotece w oddziale dla dzieci i młodzieży znajduje się stolik i krzesełka dostosowane dla najmłodszych, kolorowy dywanik, poduszki, pluszami, klocki , zabawki edukacyjne oraz kredki i farby.

          certyfikat mgbp 600pix  

          2