spotkanie miniW świąteczno-mikołajkowej scenerii odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Przy herbatce i ciasteczkach rozmawialiśmy o książce A. Sommer-Bodenburg „Wampirek w niebezpieczeństwie”.

 

 

 

Omawiana na spotkaniu książka stanowi część serii, której głównym bohaterem jest wampirek. Rodzice Antosia z zaskoczeniem odkrywają, że Ania – przyjaciółka ich syna, jest niewidzialna na zdjęciach. Zaniepokojeni, nie bardzo wiedząc, co począć, zabierają chłopca do psychologa. Tymczasem stróż cmentarny Sęp-Kowalski planuje pozbyć się mieszkających na cmentarzu wampirów. Część, którą one zajmują chce przerobić na park. Wampirek i jego najbliżsi znajdą się w prawdziwym niebezpieczeństwie, z którego wybawi ich Antoś.

Tradycją stało się już, że na ostatnim spotkaniu przed świętami Bożego Narodzenia młodzi klubowicze zostają obdarowani podarunkami od Świętego Mikołaja. Również w tym roku Mikołaj nie zapomniał o członkach DKK i przekazał im upominki. Rozstaliśmy się w wesołych nastrojach, zadowoleni, że tak miło upłynął nam czas.
Następne spotkanie odbędzie się 27 stycznia 2016 roku, tym razem zapraszamy do dyskusji nad książką „Moje Bullerbyn” Barbary Gawryluk.