Spotkanie autorskie z Ewą Chotomską, znaną autorką książek i tekstów piosenek dla dzieci, zainaugurowało w M-GBP w Żabnie realizację projektu „Z gwiazdami zaczytani" finansowanego z Budżetu Województwa Małopolskiego w ramach I Edycji Budżetu Obywatelskiego.

 

 

Ewa Chotomska jest córką Wandy Chotomskiej, cenionej pisarki, autorki wierszy i opowiadań dla dzieci. Z mlekiem matki wyssała miłość do pisania. Od dziecka towarzyszą jej wiersze, bo, jak mówiła, mama bawiła się z nią w rymy.

W kolorowym ubraniu Ciotki Klotki opowiadała o swoim życiu i pracy zawodowej. W telewizji pracowała 35 lat, w tym 15 lat jako Ciotka Klotka w programie Tik-Tak. Założyła zespół Fasolki, którego przeboje są śpiewane do dziś. Autorka do tej pory napisała około pięćset tekstów piosenek, z których najpopularniejsze to „Mydło lubi zabawę”, „Pan Tik-Tak”, „Fantazja”.
Na spotkaniu Ewa Chotomska czytała fragment „Pamiętnika Feliksa Parerasa”, opowiadała o swoich zwierzątkach, zadawała zagadki, a także bawiła się z dziećmi w rytm piosenek „Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda” i „Mydło lubi zabawę”. Uczestnicy spotkania, tj. uczniowie SP w Bobrownikach Wielkich, Żabnie i Publiczny Katolicki Zespół Szkół i Przedszkola w Niecieczy zostali obdarowani słodyczami, autorka podpisywała również swoje książki.

Spotkanie zakończyło się pamiątkową fotografią oraz wręczeniem gościowi własnoręcznie zrobionych przez dzieci kwiatów i laurek.