Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest corocznie 4 października w dzień św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt. Z tej okazji uczniowie kl. II ze Szkoły Podstawowej w Ilkowicach oraz dzieci kl. 0 z Otfinowa zostały zaproszone do Żabnieńskiej Biblioteki.

 

  


Po wcześniejszym zwiedzaniu naszej książnicy i zapoznaniu się z pracą bibliotekarek, dzieci brały udział w dyskusji na temat zwierząt. Chętnie opowiadały o swoich pupilkach, a także dzieliły się wiedzą na tematy dotyczące zwierząt . Maluchy z Otfinowa wysłuchały opowiadania pt. „Przygoda niedźwiedzi” z książki „Zwierzęta Tatr”, a następnie kolorowały pieski, kotki i koniki. Natomiast uczniowie z Ilkowic wysłuchali opowiadania „Magiczne słonie” z książki Renaty Piątkowskiej pt. „Oko w oko ze zwierzakiem”. Chętnie opowiadały o swoich odczuciach po przeczytanej lekturze, a później wykonały słonika z kartonu.

Na zakończenie uczestnicy obydwu spotkań otrzymali zakładki do książek oraz pozowali do wspólnej fotografii. Zwiedzili także pracownię plastyczną, komputerową, muzyczną i modelarską oraz obejrzeli wystawę malarstwa Agaty Wrony w galerii Gminnego Centrum Kultury.