W dniu 11 grudnia 2016 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie – Filii w Otfinowie odbyło się spotkanie autorskie z Adamem Tomczykiem - pasjonatem historii naszego regionu.

 


Podczas spotkania autor opowiedział o swojej twórczości, a przede wszystkim o swojej najnowszej książce pt. „Zaraza" przenosząc czytelników w letnie miesiące 1873 roku, kiedy nasz region nawiedziła epidemia cholery. Opowiadał o tym, jak powstała książka oraz skąd czerpał informacje. Autor chętnie rozmawiał z uczestnikami spotkania, a na pytanie dotyczące swojego pisarstwa, ze skromnością i uśmiechem na twarzy odpowiedział:

„Moje zainteresowanie to historia, literatura i etnografia regionu. Zdarza mi się od czasu do czasu coś napisać: wiersz, esej czy opowiadanie. Okres pisania, powstawania książki, to dla mnie ogromna radość tworzenia. Są to bezcenne chwile kreacji, marzeń i dumy z tego, co się ze mnie rodzi. Wydaję własnym sumptem i wtedy dopadają mnie wątpliwości, obawy i mnóstwo pytań. Czasem czytelnik powie miłe słowa i wtedy znowu rosną mi skrzydła i wiem, że warto było. Mam nadzieję, że moje książki, to jakiś ślad czasów i miejsca, w których przyszło mi żyć."

Po spotkaniu można było zakupić książki i otrzymać wpis autora.