stanecka miniMiejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie – Filia w Niecieczy gościła na spotkaniu autorskim znaną pisarkę dziecięcą Zofię Stanecką. Spotkanie odbyło się w Publicznym Katolickim Zespole Szkół i Przedszkola im. Armii Krajowej w Niecieczy. Wzięły w nim udział klasy I – III szkoły podstawowej wraz z wychowawcami: Justyną Skutnicką, Grażyną Głowacką, Marią Bartecką oraz dyrektorem szkoły Leszkiem Liszką.


Spotkanie z pisarką miało charakter patriotyczny, w którym głównym tematem była wolność, a także symbole narodowe. Autorka opowiedziała również dzieciom o procesie powstawania książki zanim trafi ona do czytelnika oraz o wolności twórcy w ukazaniu świata przedstawionego. Przeczytała dzieciom fragment opowiadania „Basia i wolność”, który mówi o tym, czym ta wolność jest. Dzieci wzięły udział w dyskusji, zastanawiały się, czym dla nich jest wolność, co to oznacza, kiedy oni czują się wolni. Następnie na przykładzie fragmentu książki „Nasza Paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach” dzieci miały okazję dowiedzieć się jak wyglądają i czym są symbole narodowe. Powstały twórcze prace dzieci, ukazujące symbole, które kojarzą im się z wolnością. Chętni mieli okazję omówić swoje symbole wolności. Uczniowie chętnie zadawali również autorce pytania związane z jej twórczością i pracą pisarską.
Po spotkaniu autorskim można było zakupić książeczkę, a także zdobyć autograf pisarki. Na pamiątkę pozostała również wspólna fotografia.
Spotkanie zorganizowano w ramach działalności Dyskusyjnych Klubów Książki oraz Instytutu Książki.

dkk logo dlugie 

NPRC malinowy 158

ikp


  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej