Członkowie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki spotkali się kolejny raz w żabnieńskiej bibliotece aby porozmawiać na temat przeczytanej książki. Tym razem omawiana była powieść Barbary Gawryluk pt. „Kolczyki Selmy”.

 

 


Główna bohaterka - nastoletnia Natalia wyjechała z rodzicami i rodzeństwem do Szwecji. Jej przygody i problemy związane z rozpoczęciem nowego życia w miejscu gdzie nikogo nie zna opisuje Barbara Gawryluk w książce „Moje Bullerbyn”, która była omawiana na poprzednim spotkaniu. O dalszych losach Natalii i jej przyjaciół dowiadujemy się w drugiej części pt. „Kolczyki Selmy”.

Klubowicze, po przeczytaniu obydwóch tytułów stwierdzili, że są to książki, które czyta się z przyjemnością. Autorka z niezwykłym wyczuciem pisze o problemach wieku dorastania, pierwszych miłościach i szkole, ale nie stroni też od tematów trudnych, a nawet bolesnych jak emigracja czy przemijanie. Są to lektury na czasie, ponieważ dotykają takich problemów jak przeprowadzka do innego kraju oraz adaptacja w nowym otoczeniu.

Na następnym spotkaniu w dniu 30 marca omawiana będzie książka pt. „Zośka Milionerka”, na które serdecznie zapraszamy.

  

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej