Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie już po raz dziesiąty organizuje eliminacje powiatowe do Międzypowiatowego Turnieju Sztuki Recytatorskiej „POSZUKIWANIA” 2017, które odbędą się 10 października 2017 r. Serdecznie zapraszamy do udziału w przesłuchaniach młodych recytatorów oraz wykonawców poezji śpiewanej z terenu powiatu tarnowskiego.

 

Organizatorami turnieju są: Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie dla powiatu tarnowskiego, Dąbrowski Dom Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej, Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu.

W całości przedsięwzięcia uczestniczą dzieci i młodzież powiatów: tarnowskiego, dąbrowskiego i brzeskiego. Turniej, rozbudzając poczucie estetyki, ma na celu przygotowanie do aktywnego uczestnictwa w kulturze, popularyzację literatury poprzez piękno słowa mówionego. Pozwala na realizację marzeń artystycznych dzieci i młodzieży, pomagając w odkrywaniu – poszukiwaniu ich zdolności i wrażliwości na otaczający świat i ludzi.

Zwycięzcy turnieju otrzymają nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy oraz wezmą udział w finale międzypowiatowym w Brzesku. Patronat nad turniejem objął burmistrz Żabna – Stanisław Kusior oraz starosta tarnowski Roman Łucarz.

 

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIA