„Legendy szepcze srebrzysty Dunajec” to zbiór ośmiu opowieści będących literacką interpretacją faktów historycznych dotyczących Bobrownik, Łęgu Tarnowskiego, Żabna, Otfinowa, Pasieki Otfinowskiej, Siedliszowic – miłośnika lokalnej kultury i historii – Adama Tomczyka.

 

 


„Dawno, dawno temu, a jak dawno można sobie z łatwością policzyć, bo historia ta ma swój początek w roku 1393. Miłościwie nam wtedy panujący król Władysław II Jagiełło często przejeżdżał do Nowego Korczyna”. Tak zaczyna się jedna z legend, która w niedzielne popołudnie była tematem spotkania autorskiego z Adamem Tomczykiem w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie - Filii w Otfinowie. Spotkanie to odbyło się w formie dyskusji. Autor przytoczył krótkie fragmenty opisów przedstawiających fakty, którymi posłużył się w legendzie pt. „Czantoria”.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość nabycia książki oraz otrzymania pamiątkowej dedykacji.

Podczas spotkania zostały zaprezentowane prace Elżbiety Częczek – mieszkanki Łęgu Tarnowskiego, które są ilustracjami do publikacji Adama Tomczyka. Wystawę prac można oglądać w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie – Filii w Otfinowie w godzinach pracy biblioteki.