Na lekcji czytania Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie gościła czytelników ze Szkoły Podstawowej w Otfinowie. Uczniowie klasy drugiej przyjechali aby porozmawiać na temat Święta Niepodległości.

 

 


Uczestnicy zajęć wysłuchali opowieści o Józefie Piłsudskim pt. „Komendant wolnej Polski”. Dyskutowali o obliczach patriotyzmu dawniej i dziś, przejawach bohaterstwa w czasie zagrożenia i pokoju oraz o tym, jak współcześnie okazywać miłość do Ojczyzny. Dzieci wykazały się dużą wiedzą dotyczącą historii Polski, aktywnie uczestniczyły w rozmowie oraz narysowały orła. Zwiedzały też wystawę „Żabno 1918-2018” poświęconą historii miasta i gminy. Eksponaty na wystawę zostały udostępnione z izby pamięci „Ostatnie takie galicyjskie”.


Dodatkową atrakcją spotkania w żabnieńskiej bibliotece były mini-warsztaty z kodowania. Dzieci zapoznały się z ofertą biblioteki; wypróbowały swoje umiejętności logicznego myślenia programując zadania w grze „Scottie Go” oraz pracując z robotami Lego Mindstroms. Sprzęt, na którym pracowały biblioteka pozyskała dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Edukacji Pozaformalnej „MERITUM” w ramach realizacji projektu „Małopolskie Kluby Kodera”. Projekt dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.