Setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości świętujemy w naszej bibliotece wraz z czytelnikami z całej gminy. Na lekcję czytania przyjechali do nas uczniowie szkół podstawowych z Sieradzy i Bobrownik Wielkich.

 


Dzieci chętnie rozmawiały na tematy związane z naszą ojczyzną, wysłuchały czytanki pt. „Komendant wolnej Polski” poświęconej postaci wielkiego Polaka walczącego o niepodległość Józefa Piłsudskiego. Aktywnie reagowały na pytania do tekstu oraz umiały wymienić nazwiska innych zasłużonych dla kraju osób. Nasi czytelnicy zwiedzili też wystawę „Żabno 1918-2018” poświęconą historii miasta i gminy.


Dodatkową atrakcją były mini-warsztaty z programowania robotów Lego Mindstroms. Dzieci zapoznały się z budową robota i z powodzeniem wspólnie napisały swoje pierwsze programy co sprawiło im ogromną radość i dało powód do dumy. Realizacja takich wyzwań jest możliwa w naszej bibliotece w ramach projektu „Małopolskie Kluby Kodera”.

Odbywają się one dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Edukacji Pozaformalnej „MERITUM, projekt dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.