Ewa Wachowicz – Miss Polski 1992,  trzecia wicemiss świata, autorka programów i książek kulinarnych, podróżniczka i miłośniczka gór była gościem Centrum Kulturalno-Oświatowo-Sportowego w Łęgu Tarnowskim, gdzie przed licznie zgromadzoną publicznością opowiadała nie tylko o gotowaniu…

 

 


Oczarowała i zachwyciła zebranych nie tylko swoją urodą, ale przede wszystkim otwartością i serdecznością. Opowiadała o  smakach swojego dzieciństwa, kulisach sławy, o byciu Miss, pracy w rządzie Waldemara Pawlaka, początkach kulinarnej   przygody, kulisach nagrywania programu „Ewa gotuje” i górskich wędrówkach - swojej nowej pasji. Razem z przyjaciółką Klaudią Cierniak-Kożuch, postanowiła zdobyć Koronę Wulkanów Ziemi. Zdobyły już sześć, ostatni przed nimi -  to Mount Sidley na Antarktydzie. Wyprawa trudna logistycznie i finansowo. Na dodatek możliwa do osiągnięcia tylko jeden raz w roku, w grudniu. Ale póki co, Ewa Wachowicz przygotowuje kolejne odcinki swojego autorskiego programu kulinarnego „Ewa gotuje” i już wkrótce będzie można zakupić jej nową książkę.


Na zakończenie spotkania Ewa Wachowicz została obdarowana akcesoriami kuchennymi produkowanymi w Łęgu Tarnowskim przez Panów Tadeusza Jachnę i Zbigniewa Jachnę. Ewa Wachowicz z nieukrywaną wdzięcznością przyjęła podarunek, zapewniając, że z pewnością „łęgowskie” przybory kuchenne „zagrają” w nowych odcinkach programu „Ewa gotuje”.


Po spotkaniu aby zdobyć autograf i pamiątkowe zdjęcie trzeba było czekać w długiej kolejce, częstując się pysznościami  (schab po łęgowsku, rolada, smalczyk, pyszne serniki i szarlotki)  serwowanymi przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich „U Marysi” z Łęgu Tarnowskiego.

Spotkanie z Ewą Wachowicz w Łęgu Tarnowskim odbyło się w ramach projektu „Spotkania z kulturą bliską i daleką", finansowanego przez Województwo Małopolskie w ramach 3. edycji Budżetu Obywatelskiego. Organizatorami projektu są burmistrzowie 3. gmin: Burmistrz Żabna – Marta Herduś, Burmistrz Radłowa - Zbigniew Mączka i Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej - Krzysztof Kaczmarski. Projekt realizowany jest w 3 gminach subregionu tarnowskiego przez: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie,  Dąbrowski Dom Kultury, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminne Centrum Kultury w Żabnie.