Miło nam poinformować, że Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie otrzymała dotację z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w kwocie 20 000 zł w ramach programu "Promocja czytelnictwa 2021" na realizację zadania "II Żabnieńskie spotkania z literaturą – wokół Tadeusza Nowaka".

 Będzie to już druga edycja projektu, mającego na celu promocję literatury oraz jej twórców. W ubiegłym roku w ramach zadania odbyły się spotkania autorskie z Marzeną Rogalską oraz Adamem Tomczykiem, spotkania warsztatowe dla dzieci z Ewą Stadtmuller i Łukaszem Zabdyrem, lekcje głośnego czytania dla przedszkolaków oraz konkurs plastyczny dla najmłodszych.

Tegoroczna edycja związana będzie z osobą Tadeusza Nowaka – pisarza związanego z regionem tarnowskim, w związku z przypadającą w 2021 r. 30. rocznicą śmierci. W ramach projektu odbędą się spotkania autorskie, warsztaty literacko-plastyczne, wystawa na temat życia i twórczości Tadeusza Nowaka oraz konkurs plastyczny „Krajobraz nad Dunajcem” wraz z wystawą pokonkursową.

Całkowity koszt zadania wynosi 28 000 zł. O szczegółach poinformujemy już wkrótce.

Celem programu "Promocja czytelnictwa" jest wspieranie wartościowych form promowania czytelnictwa, zarówno poprzez dofinansowywanie innowacyjnych szeroko zakrojonych programów promujących powszechne praktyki czytelnicze, jak i poprzez wsparcie dla przedsięwzięć promujących najbardziej znaczące zjawiska literatury współczesnej.

Serdecznie dziękujemy WSZYSTKIM, którzy wspierają działalność żabnieńskiej Biblioteki.