Wyjątkowy patriotyczny koncert w wykonaniu duo Granat&Kreda.

Koncert odbędzie się 10 listopada o godz. 10:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Żabnie. W programie koncertu usłyszymy wybitne dzieła wielkich polskich kompozytorów i pianistów: Fryderyka Chopina, Juliusza Zarębskiego, Maurycego Moszkowskiego czy Ignacego Jana Paderewskiego.

DUO GRANAT & KREDA tworzy para pianistów, którzy podzielają tę samą pasję do gry w duecie fortepianowym, realizują projekty muzyczne o konkretnej tematyce. Wykonują koncerty z orkiestrami i recitale w Polsce i za granicą (Włochy, Szwajcaria, Rumunia, Hiszpania, Argentyna, Urugwaj, Chiny, Japonia, Abu – Dhabi, Kuwejt, Bahrajn, Katar, Dubaj), prezentując zarówno autorskie wizje muzyczne i projekty, jak i klasyczny repertuar na dwa fortepiany i na cztery ręce.

Na przestrzeni ostatnich sześciu lat duet nagrał 4 płyty. Ponadto duet prowadzi międzynarodowe kursy mistrzowskie duetów fortepianowych w Genewie w Conservatoire de Musique de Geneve, Academia Sighisoara w Rumunii oraz w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie.


Wstęp na koncert „Muzyka polska na cztery ręce” jest bezpłatny.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Koncertowe Żabno”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.