Pracownicy Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej i Gminnego Centrum Kultury w Żabnie wspólnie świętowali Dzień Bibliotekarza i Dzień Działacza Kultury. Z tej okazji 10 maja odbył się koncert muzyki klasycznej i musicalowej oraz wernisaż wystawy malarstwa Mariusza Kumięgi. Wydarzenie rozpoczęły podziękowania dla emerytowanych pracowników obu instytucji. Minutą ciszy uczczono także pamięć zmarłego przed kilkunastoma dniami śp. Jana Lipiarza - długoletniego pracownika Centrum Kultury w Żabnie. Dyrektor obu instytucji Marta Warias w imieniu załogi podziękowała osobom prywatnym, firmom, organizacjom i instytucjom współpracującym na co dzień z Centrum Kultury i Biblioteką w Żabnie. To właśnie im oraz zgromadzonej w sali widowiskowej publiczności zadedykowany został koncert „Majowe oczarowanie”. W koncercie, który stanowił muzyczną podróż po świecie muzyki klasycznej i operetkowej, wystąpili: Anna Ogińska – sopran i Oskar Jasiński – tenor. Artystom towarzyszył zespół kameralny Maes-Trio w składzie: Marzena Mikuła-Drabek – fortepian, Jacek Gros - skrzypce i Dariusz Kasperek - klarnet. Koncert został przyjęty z wielkim entuzjazmem przed publiczność, która dziękowała artystom owacjami na stojąco.

Drugą część wieczoru stanowił wernisaż wystawy malarstwa Mariusza Kumięgi – mieszkańca Ilkowic. Artysta tworzy głównie sztukę współczesną, znany jest w środowisku artystycznym z wielkoformatowych, kolorowych obrazów w stylu kubistycznym, ale maluje także obrazy sakralne na drewnie. Na swoim koncie ma kilka wystaw, a jego obrazy znajdują się w kolekcjach na całym świecie. W Galerii „Rozmaitości” Gminnego Centrum Kultury w Żabnie jest to jego druga wystawa. Wystawę, która czynna będzie do 15 czerwca zwiedzać można od poniedziałku do piątku w godz. 8:00–18:00 i od 10:00–14:00 w soboty.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie ciepłe słowa i wyrazy uznania kierowane do nas – pracowników Biblioteki i Centrum Kultury w Żabnie z okazji Dnia Bibliotekarza i Dnia Działacza Kultury.

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej