Image Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie gościła Mateusza Pieniążka – poetę i pisarza mieszkającego w Łętowni koło Przemyśla, autora wielu utworów dla dorosłych i dzieci. 


Poeta to absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Leżajsku. Magister pedagogiki, doktor nauk humanistycznych. Oblat benedyktyński.

Wydał m.in. tomiki poezji: Zaproszenie do słów, Królestwa, Wieże Strachu, Opowiadam Gabrieli, Powrót do źródła, Ciche legowiska, Rejsy, Wiersze żebrane, Wiatraczek na niebie, Otwórz mi Bramy.

Jest również autorem książek dla dzieci, np.: Bajeczki z zielonej teczki, Zatoka szczęśliwych żółwi, Pastorałki z Zielonego Wzgórza, Ciocia Szpila i walizka wierszy, Baśnie krasiczyńskie, Legendy przemyskie, Legendy jarosławskie.

Pisarz jest uczestnikiem programów telewizyjnych - Wigilia poetów w TV Kraków, warsztatów literackich w Teatrze Stara Prochownia w Warszawie, założycielem Klubu Literackiego przy piśmie Lombard. Prowadzi Klub Literacki dla dzieci w Przemyślu, jest też autorem spotkań literackich organizowanych przez Ambasadę Polską i Towarzystwo Polsko-Niemieckie oraz współzałożycielem Schroniska dla Bezdomnych w Przemyślu.

 

Mateusz Pieniążek w M-GBP w Żabnie gościł już po raz drugi. Pierwszy raz miało to miejsce dwa lata temu w ramach XVII Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej. Na program tegorocznego spotkania w żabnieńskej bibliotece składała się promocja nowych wierszy poety oraz recital piosenki literackiej Niebieskie łąki. Licznie zgromadzonym czytelnikom żabnieńskiej książnicy oraz młodzieży autor zaprezentował swoje nowe utwory jak również akompaniując sobie na fortepianie wykonał utwory znane już z wcześniejszych tomików. Publiczność dziękując za interesujący występ przy dźwiękach muzyki nagrodziła gościa gromkimi brawami. Po spotkaniu była możliwość nabycia tomików wierszy Mateusza Pieniążka oraz zdobycie dedykacji autora.

 

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej