Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie znalazła się w gronie 300 beneficjentów, którzy będą realizowali projekt w ramach programu "EtnoPolska 2022".


Jak podało Narodowe Centrum Kultury - instytucja zarządzająca projektem, do tegorocznego naboru wpłynęło 1 498 wniosków. Żabnieńska Biblioteka na realizację zadania pt. "Kto ma pszczoły, ten ma miód... - z Biblioteką poznajemy tradycje regionu" otrzymała 14 tys. zł dofinansowania.

Projekt bezpośrednio skierowany jest do najmłodszych czytelników: wychowanków przedszkoli i uczniów szkół podstawowych z gminy Żabno, którzy zostaną zaproszeni do udziału w wydarzeniach projektowych wraz z opiekunami. W ramach realizacji projektu odbędą się spotkania z pszczelarzem Piotrem Łosińskim, warsztaty kulinarne z Kołem Gospodyń Wiejskich "Gorzycanie", spotkanie autorskie z Adamem Tomczykiem, konkurs plastyczny "Kwitnąca łąka", wystawa pokonkursowa oraz koncert Sióstr Wajs.

Program "EtnoPolska 2022" służy wspieraniu działań w obszarze edukacji regionalnej oraz popularyzacji materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego.