XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w tym roku przypada w dniach od 8 do 15 maja. Z tej okazji M-GBP w Żabnie przygotowała wiele ciekawych propozycji dla swoich czytelników.

 
Jedną z nich jest spektakl teatralny dla najmłodszych pt. „Na jagody" na podstawie baśni Marii Konopnickiej pod tym samym tytułem. Jest to wierszowana opowieść o małym Janku, który wybrał się do lasu po jagody.


W role aktorów wcielili się najmłodsi czytelnicy i jednocześnie członkowie teatru Moliki, działającego przy Bibliotece. Główną rolę - Janka zagrał Alan Kłusek, Króla Jagodowego – Alicja Węgiel. Wiewiórkami były: Karolina Kijowska i Wiktoria Kijowska. Panny Borówczanki to: Kamila Dziura, Barbara Kabat i Paulina Kijowska, a ich opiekunkę Panią Ochmistrzynię zagrała Aurelia Kabat. W rolę Jagodowych Królewiczów wcielili się: Tobiasz Górczak, Dawid Kilian i Aleksandra Jachym. Narratorem była Maria Bieszczad. Spektakl wyreżyserowała Ewa Czarna.


Z widzami zgromadzonymi na sali widowiskowej spotkała się również Maria Konopnicka, w którą wcieliła się bibliotekarka Beata Chłoń. Pisarka i poetka opowiedziała o swoim dzieciństwie, życiu rodzinnym i pisarstwie.


Spektakl obejrzały przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Żabnie, uczniowie klas I i II Szkoły Podstawowej w Żabnie oraz rodzice, nauczyciele i opiekunowie.