Maj to miesiąc szczególny dla bibliotekarzy. W tym bowiem czasie przypada Ogólnopolski Tydzień Bibliotek trwający od 8 do 15 maja. Z tej okazji Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie przygotowała wiele ciekawych propozycji dla swoich czytelników.

Jedną z nich był spektakl teatralny dla najmłodszych pt.: „Czerwony Kapturek”, na podstawie „Bajek samograjek” Jana Brzechwy. W role aktorów wcielili się aktorzy teatrzyku Moliki działającego przy Oddziale dla dzieci i młodzieży M-GBP w Żabnie. Główną rolę tj. Czerwonego Kapturka zagrała Zuzanna Śledź, wilka - Julia Śledź. W rolę mamy Czerwonego Kapturka wcieliła się Nikola Zielińska, babcię zagrała Joanna Kokolus, gajowego - Tobiasz Górczak, gila i wiewiórkę - Kamila Kogut. Narratorem była Barbara Cygan.

Sala widowiskowa CGK wypełniła się po brzegi. Spektakl obejrzały dzieci z Publicznego Przedszkola z Żabna i Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Otfinowie. 
Po zakończonym przedstawieniu dzieci z Otfinowa zwiedziły żabnieńską bibliotekę, zapoznały się z pracą bibliotekarza, a także z zasadami użytkowania biblioteki.

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej