15 maja w filii bibliotecznej w Niecieczy odbyło się spotkanie autorskie ze znaną i lubianą pisarką dziecięcą Zofią Stanecką. Wzięły w nim udział przedszkolaki oraz uczniowie z Publicznego Katolickiego Zespołu Szkół i Przedszkola im. Armii Krajowej w Niecieczy wraz z wychowawcami i rodzicami. 
Pisarka opowiadała dzieciom o Basi, która jest tytułową bohaterką większości jej książek, a także o pracy pisarza i etapach powstawania książki. Autorka zwróciła uwagę na to, jak duże znaczenie przy pisaniu książki ma wyobraźnia i wiedza pisarza. Przeniosła małych czytelników w świat fantazji, a wszystko dokumentowała śmiesznymi ilustracjami. Na zakończenie spotkania można było zakupić książki autorki i zdobyć pamiątkowy wpis. 
Spotkanie z Zofią Stanecką odbyło się w ostatni dzień XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Z tej okazji podziękowania dla pracy bibliotekarza i piękne bukiety kwiatów - z rąk sołtysa wsi Nieciecza Tadeusza Wójcika oraz prezes Koła Gospodyń Wiejskich z Niecieczy Wiesławy Wójcik - otrzymała dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabnie Marta Warias oraz bibliotekarka z filii w Niecieczy Małgorzata Pytka-Prażuch. 
Uczestników spotkania swoją obecnością zaszczycili również burmistrz Żabna Tomasz Kijowski oraz zastępca burmistrza Zbigniew Mączka. 
Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Niecieczy przygotowały słodki poczęstunek dla wszystkich zgromadzonych. Serdecznie dziękujemy za miłą niespodziankę i współpracę przy organizacji wydarzenia.

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej