ImageW ramach akcji „Wakacje w bibliotece” Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie realizować będzie dwa bloki tematyczne. W miesiącu lipcu zajęcia przebiegać będą pod hasłem: „WAKACYJNY RAJD Z KOZIOŁKIEM MATOŁKIEM PO EUROPIE”. Cykl obejmie zajęcia, na których poznamy państwa europejskie, ich stolice, najsławniejsze zabytki, zwyczaje. Odbywać się będzie głośne czytanie bajek i baśni poszczególnych krajów, do poznanych utworów uczestnicy wykonają ilustracje. Poznamy Niemcy, Francję, Włochy, Czechy, Hiszpanię, Węgry, Danię, Szwecję Wielką Brytanię, Irlandię i Grecję.

W miesiącu sierpniu zaś  zajęcia pod hasłem: "SPOTKANIA Z FIZIĄ POŃCZOSZANKĄ"

Cykl obejmie zajęcia literacko-plastyczne promujące twórczość szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren. Wart dodać, iż w tym roku obchodzona jest setna rocznica urodzin tej pisarki. Zajęcia wakacyjne obejmą zapoznanie z życiem i twórczością autorki. Odbywać się będzie głośne czytanie fragmentów książek: "Fizia Pończoszanka" i "Fizia Pończoszanka na Południowym Pacyfiku".

Odbywać się będą zajęcia plastyczne pt: "Bohaterowie książek Astrid Lindgren". Po zakończeniu zajęć prace dzieci zostaną umieszczone na wystawie w Oddziale dla dzieci.

Zajęcia odbywać się będą we wtorki i czwartki w godz. 10.30

 

Image

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej