Image W galerii Gminnego Centrum Kultury w Żabnie czynna jest wystawa malarstwa Edmunda Wilka. Organizatorami wystawy są Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna oraz Gminne Centrum Kultury w Żabnie.


Autor prezentowanych obrazów mieszka w Dąbrowie Tarnowskiej, od lat w swej pracy zawodowej związany był z działalnością kulturalną, pracował w Dąbrowskim Domu Kultury. Ukończył Studium Kultury i Oświaty w Krakowie. Jest członkiem i prezesem Stowarzyszenia Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego. W swym malarstwie posługuje się techniką olejną, jako narzędzia używa szpachli. Technika ta polega na nakładaniu grubych warstw farby i modelowaniu ruchem szpachli. 

Wystawa prezentowana w Żabnie składa się z 20 obrazów w dużym formacie, 25 miniatur i 17 płaskorzeźb. Tematyka prac jest różnorodna, jednak wszystkie są pełne ekspresji i realizmu. Bogactwo kolorów i zróżnicowanie dzieł wprowadzają widza w refleksyjny nastrój.

Licznie zebrani na wernisażu goście z wielkim zainteresowaniem podziwiali wystawę przy dźwiękach muzyki wykonywanej przez Annę Augustyńską i Kamila Patulskiego.

Edmund Wilk ma na swoim koncie zarówno wiele zbiorowych, jak i indywidualnych wystaw. Ekspozycję w galerii Gminnego Centrum Kultury w Żabnie można zwiedzać do 15 lipca.                        

 

 Image

 

Image

 

Więcej w Galerii Zdjęć: LINK

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej