Image W holu Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabnie została otwarta wystawa "Militaria" z cyklu "Pasje naszych czytelników".


Swoje zbiory prezentuje Krzysztof Gawlik mieszkaniec Żabna, który mimo, że posiada wykształcenie gastronomiczne, od najmłodszych lat interesuje się militariami. Militarną pasję rozpoczął od poszerzania wiedzy na temat I i II wojny światowej zbierając książki i publikacje na ten temat. Kilka lat temu zrodził się pomysł, aby zdobyte informacje przenieść na teren Gminy Żabno. Z rozmaitych opowieści ludzi, którzy przeżyli wojnę czerpał informacje o miejscach, w których znajdują się ślady I i II wojny światowej. Pan Krzysztof przedstawia na wystawie pociski armat przeciwpancernych, różnego rodzaju naboje, działka pokładowe, rakiety przeciwpancerne, elementy wyposażenia wojskowego, oraz znaczki i widokówki z okresu
 wojny. Mimo pasji, która pochłania dużo czasu interesuje się również wieloma dziedzinami życia naukowego i kulturalnego. Wystawę można zwiedzać do końca marca.

Image

  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej