Image W Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie odbyło się kolejne Żabnieńskie Spotkanie Poetyckie , tym razem miłośnicy poezji spotkali się z poetką, Barbarą Wójcik


 

Wszystko co kocham

przemierzam myślami

przez lata utkane zwyczajnym życiem

jak pajęczyną różnych spraw

w którą włożono moje piękne miłości....

                                   Barbara Wójcik

 

W Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Żabnie odbyło się kolejne Żabnieńskie Spotkanie Poetyckie , tym razem miłośnicy poezji spotkali się z poetką, Barbarą Wójcik

            Barbara Wójcik to poetka mieszkająca w Dąbrówce Gorzyckiej. Ukończyła Szkołę Podstawową w Gorzycach, Liceum Ogólnokształcące w Dąbrowie Tarnowskiej, Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie oraz Studium Pedagogiczne, Studium Podyplomowe z matematyki na UJ, Studium Podyplomowe z zakresu zarządzania oświatą.

Od 1985 r. pracuje w zawodzie nauczycielskim, była dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Stefanii Łąckiej w Gorzycach,  obecnie jest dyrektorem Gimnazjum Publicznego im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Oleśnie. Za swoją działalność otrzymała wiele nagród i wyróżnień, m.in. Nagrodę Rady Miejskiej w Żabnie za upowszechnianie kultury. Czytelnicy żabnieńskiej biblioteki po raz pierwszy spotkali się z poetką, która jest autorką 4 tomików poezji, pisze także prozę.

Uprawia również malarstwo sztalugowe (olej, akwarele, pastele, kolaż). W czasie spotkania poetka dzieliła się ze słuchaczami swoimi refleksjami na temat literatury, ujawniła kulisy powstania niektórych wierszy, mówiła skąd czerpie tematy do swej twórczości.

Po spotkaniu autorskim w Galerii Gminnego Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy malarstwa Barbary Wójcik. Wśród obrazów uczestnicy spotkania dyskutowali o pasji twórczej autorki, można było również nabyć tomik wierszy z dedykacją poetki.

W spotkaniu udział wzięło blisko 90 osób, wśród nich z-ca burmistrza Żabna, wójt Olesna, dyrektorzy szkół, nauczyciele, i miłośnicy poezji.

Wystawa malarstwa Barbary Wójcik pt. „Wszystko co kocham” czynna będzie do 20 lutego.

Organizatorzy serdecznie zapraszają.

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ ZE SPOTKANIA ORAZ WERNISAŻU

 
  

 

   
WOLONTARIAT
W BIBLIOTECE
   

 


Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie  

 ul. W. Jagiełły 16 , 33-240 Żabno  
woj. małopolskie  
tel. 14 645 69 31  
e – mail: mgbpzabno@wp.pl  
www.biblioteka.zabno.pl  

Deklaracja dostępności cyfrowej